Yalova Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
YALOVA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
YALOVA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
YALOVA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
YALOVA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
YALOVA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
YALOVA
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
YALOVA
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
YALOVA

Yalova Hakkında

Plaka Kodu

77

Telefon Alan Kodu

226

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Yalova, 1995 yılına kadar İstanbul'un bir ilçesi idi

6 Haziran 1995 yılında il statüsü kazanan Yalova, 6 ilçe 43 köyden oluşmaktadır. Tarihi geçmişi çok uzun dönemler öncesine dayanan il, Osmanlı dönemi zamanında padişahların tatil ve dinlenme amaçlı olarak kullandıkları bir yer idi. Özellikle Armutlu bölgesinde yer alan termal alanları, günümüz turizm dünyasında olduğu gibi geçmiş dönemlerde de önemli bir yer idi.

M.Ö 3000 yıllarına kadar uzanan bir tarihe sahip olan Yalova'da çok sayıda egemenlik hakimiyetini kurmuştur. Hititler, Frigler, Roma, Bizans imparatorluğu gibi önemli imparatorlukların egemenliği altında kalan Yalova, daha sonra Türklerin hakimiyet altına girmiştir.

Yalova'nın günümüzdeki konumuna bakıldığında, oldukça modern bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Ulaşımda karayolunun tercih etmek için çok fazlasıyla nedenin birleştirildiği Yalova'ya her gün yüzlerce otobüs giriş-çıkış yapmaktadır.

Yalova'ya nasıl gidilir?

İl plaka kodu 77 olan şehrin nüfusu, 2015 verilerine göre 132,322'dir. Sitemizden yararlanarak Yalova otobüs bileti seçeneklerini değerlendirebilir, en ucuz otobüs bileti fiyatlarından yararlanarak yolculuk yapabilirsiniz.

Yalova otobüs bileti veya Yalova yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Yalova otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Yalova Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...