Şırnak Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
ŞIRNAK
İSTANBUL
ŞIRNAK
İSTANBUL
ŞIRNAK
İSTANBUL
ŞIRNAK

Şırnak Hakkında

Plaka Kodu

73

Telefon Alan Kodu

486

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak, küçük bir şehir olmasına karşın, tarihi Hz


Nuh (a.s) dönemlerinden öncesine kadar dayanmaktadır. Rivayetlere göre Nuh Tufanı sonrasında, Nuh'un Gemisi'nin burada bulunan Cudi Dağı'nda durduğu söylenmektedir. Cudi Dağı'nda Nuh Tufanı izlerinin olduğu söylenmektedir. Şehrin isimleri, tarih kaynaklarında farklı olarak geçmektedir. 'Şehr-i Nuh', ‘Şerneh' veya "Kürdara Şırnak" olarak tarih kaynaklarında geçmektedir.

Günümüze gelindiğinde, turizm açısından pek tercih edilen bir il olmasa da çevre illerden şehre gelenlerin sayıca fazla olduğu söylenebilir. İl plaka kodu 73 olan şehrin nüfusu 2011 verilerine göre 290,307'dir.

Çevre illerden Şırnak'a gelenlerin tercih ettikleri otobüs yolculuğunun daha rahat ve uygun geçmesi için sitemizden Şırnak otobüs bileti araştırması yaparak en uygun otobüs bileti bulma avantajlarını değerlendirebilirsiniz.


Şırnak otobüs bileti veya Şırnak yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Şırnak otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Şırnak Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...