Siirt Hakkında

Plaka Kodu

56

Telefon Alan Kodu

484

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinin uç noktalarında bir yerde yer alan Siirt, milattan öncesi tarih ile tarihlendirilmektedir.

Anadolu ve Mezopotamya'nın kesiştiği bölgenin yüksek kesimlerinde kurulan kent, kurulduğu dönemden bu yana çok farklı egemenliklerin altında kalmıştır. Şehirde yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında Cilalı Taş, Bakır, Tunç ve Hellenistik, Roma, Bizans ve İslam dönemlerinden Yakın Çağ'a ait buluntular elde edilmiştir.

Turizm açısından çok tercih edilmese de aslında görülecek çok farklı yerlerinin olduğundan söz etmek mümkündür. Plaka kodu 56 olan Siirt'in nüfusu 2015 verilerine göre 318.366'dır.

Siirt'e nasıl gidilir?

Çevre illerden gelen misafirlerin tercih ettikleri otobüs yolculuğunun daha uygun geçmesi için sitemizden Siirt otobüs bileti araması yaptırabilir, firma karşılaştırması sonucunda en ucuz otobüs bileti fiyatlarından yararlanabilirsiniz.

Siirt otobüs bileti veya Siirt yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Siirt otbüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Siirt Otobus Firmaları

Siirt Kalkışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

Siirt Varışlı Popüler Otobüs Seferleri

* Gösterilen bilet fiyatları son 6 ay içerisinde biletbayi.com’dan alınan en uygun fiyatlı biletin fiyatıdır. Güncel bilet fiyatları için lütfen yukarıdan sorgulama yapınız.

biletbayi.com Kullanıcılarının Siirt Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Siirt Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Siirt Otobus Bileti Almak için Siirt Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Siirt Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Gaziantep - Siirt 120 TL
Nazilli - Siirt 250 TL
Horasan - Siirt 130 TL
Uşak - Siirt 200 TL
Denizli - Siirt 250 TL
.
Hazırlanıyor...