Şarkikaraağaç Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Isparta - 32

Telefon Alan Kodu

246

Otogar Sayısı

0

Batı Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta’nın 12 ilçesinden biri de Şarkikaraağaç ilçesidir.

İlçenin tarihi geçmişi, Isparta ile aynı dönemlere uzanmaktadır. “Şark” ismi Osmanlıca ve Arapçada “doğu” anlamını taşımaktadır. İlçeye bu ismin verilmesinin nedeni ise Denizli’de bulunan “Karaağaç” ilçesi ile karıştırılmaması içindir. 1

2. Yüzyılda Selçuklu egemenliği altına giren Şarkikaraağaç ilçesi, daha sonra Osmanlı egemenliğine teslim olmuştur. Akşehir ve Konya ile ticari bir bağı olan ilçede yer alan Kızıldağ Millî Parkı, temiz havasından dolayı turizm dünyasının dikkatini çekmektedir. Bu da ekonomisine can katan farklı bir yön olarak kendini göstermektedir.

Şarkikaraağaç, Isparta il merkezine 80 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımlarında, ilçenin nüfusu 25,384 olarak hesaplanarak ilin en kalabalık üçüncü ilçesi olarak kayıtlara geçmiştir.

Isparta otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden ilçe araçlarıyla Şarkikaraağaç ilçesine ulaşım sağlanmaktadır.

Şarkikaraağaç’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Isparta otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Şarkikaraağaç Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...