Şanlıurfa Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL(Esenler)
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
İSTANBUL
ŞANLIURFA
Alibeyköy
ŞANLIURFA

Şanlıurfa Hakkında

Plaka Kodu

63

Telefon Alan Kodu

414

Otogar Sayısı

0

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa, Türkiye'nin dokuzuncu kalabalık ilidir

Cilalı Taş Devri'nden kalma bir kent olan Şanlıurfa, her dönem önemli bir kent olarak kendinden söz ettirmiştir. Peygamberler tarihinde de adını çok fazlasıyla duyuran kent, Hz. İbrahim'in doğduğu ve ateşe atıldığı ildir. Günümüzde "Balıklı Göl" olarak adlandırılan yer, Hz. İbrahim (a.s) için yakılan ateşin olduğu yerdir.

Şehir merkezinde çok sayıda tarihi yerlerin olması, Şanlıurfa'nın değerlendirilmesi gereken güzelliklerindendir. Doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeyde Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır illeri ve güneyde Suriye ile sınırı olan Şanlıurfa, ulaşım açısından çok fazla olanaklara sahip bir şehirdir.

İl plaka kodu 63 olan kentin nüfusu 2014 sonu itibarıyla 1.845.667'dir.

Yolculuğunuzun keyifli ve güzel geçmesini sağlamak için sitemizden Şanlıurfa otobüs bileti araması yapabilir, firmaları karşılaştırarak en ucuz otobüs bileti olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Şanlıurfa'ya nasıl gidilir?

Şanlıurfa otobüs bileti veya Şanlıurfa yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Şanlıurfa otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

biletbayi.com Kullanıcılarının Şanlıurfa Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...