Malazgirt Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Malazgirt
İSTANBUL
Malazgirt
İSTANBUL
Malazgirt
İSTANBUL
Malazgirt
İSTANBUL
Malazgirt

Malazgirt Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Muş - 49

Telefon Alan Kodu

436

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş’un ilçelerinden olan Malazgirt ilçesi, tarihi geçmişi ile birlikte Türk tarihinde de önemli bir yere sahiptir.

1071 Malazgirt Meydan Muharebesi’ne tanık olması ile ön plana çıkan ilçenin adının milattan öncesi dönemlerde Van Gölü Havzası’nda kurulan Urartuların başındaki Menuas adlı kişiden geldiği ileri sürülmektedir. Ancak bununla ilgili net bilgiler mevcut değildir. Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla ön plana çıkan Malazgirt’ten sırasıyla; Asurlular, Hasaniler, Urartular, İskitler, Ermeniler, Gürcüler, Medler, Pers, Roma, Partlar, Sasani, Bizans, Emeviler, Abbasiler, Selçuklu, Ahlatşahlar, Anadolu Selçukluları, Moğollar, İlhanlılar, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Timur, Eyyubi, Osmanlı, Safeviler gibi önemli medeniyetler geçmiş daha sonra bölge Osmanlı egemenliği altına girmiştir. 2015 nüfus sayımına göre 54,112 nüfusa sahip olan Malazgirt, Muş il merkezine 134 km. uzaklıktadır.

Malazgirt’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Muş otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

 
 

biletbayi.com Kullanıcılarının Malazgirt Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...