Kırşehir Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
KIRŞEHİR
İSTANBUL (Esenler)
KIRŞEHİR
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
KIRŞEHİR
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
KIRŞEHİR
İSTANBUL
KIRŞEHİR
İSTANBUL(Esenler)
KIRŞEHİR
İSTANBUL(Alibeyköy)
KIRŞEHİR

Kırşehir Hakkında

Plaka Kodu

40

Telefon Alan Kodu

386

Otogar Sayısı

0

İç Anadolu bölgesinin kendine has kültürüyle ön plana çıkan şehri Kırşehir, Türk tarihi ve geçmiş tarih adına önemli bir kenttir.

Tarih kaynaklarında yer alan bilgilere göre kent, İmparator I. Jüstinianos devrinde (527-568) yeniden kurulmuş ve "Jüstinianopolis" diye anılmıştır. O dönemlerden günümüze gelinceye kadar birçok medeniyet ve uygarlığa ev sahipliği yapan Kırşehir, 1941 yılında Ankara da toplanan l. Coğrafya Kongresi'nde bu bölgeye ve bölgenin Orta Kızılırmak Bölümü'ne alınmıştır.

Günümüz modern yapılanmalarından hissesine düşeni alan Kırşehir'in plaka kodu 40'tır. 2008 verilerine göre kentin nüfusunun 222.735 olduğu tespit edilmiştir.

Kırşehir'e nasıl gidilir?

Kırşehir otobüs bileti veya Kırşehir yolu üzerindeki güzergahlara rahat bir şekilde ulaşmak ve keyifli bir yolculuk yapmak için sitemizin üst bölümünde yer alan "arama" bölümünde Kırşehir otobüs bileti yazarak sunulan seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Kırşehir Otobus Firmaları

biletbayi.com Kullanıcılarının Kırşehir Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

En Çok Tercih Edilen Kırşehir Otobüs Seferlerinin Bilet Fiyatları

Kırşehir Otobus Bileti Almak için Kırşehir Otobüs Firmalarının Seferleri ve Fiyatları Burada. Tüm Firmaların Kırşehir Otobüs Bileti Fiyatları biletbayi.com'da!
Güzergah Fiyat
Bursa - Kırşehir 65 TL
Esenler - Kırşehir 60 TL
Patnos - Kırşehir 170 TL
Kahramanmaraş - Kırşehir 50 TL
Kayseri - Kırşehir 20 TL
.
Hazırlanıyor...