İskenderun Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
İskenderun
İSTANBUL
İskenderun
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
İSKENDERUN
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
İSKENDERUN
İSTANBUL
İskenderun
Alibeyköy
İskenderun
İSTANBUL
İskenderun
İSTANBUL
İskenderun

İskenderun Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Hatay - 31

Telefon Alan Kodu

326

Otogar Sayısı

0

Hatay’ın metropol ilçelerinden biri olan İskenderun, tarihi uzun dönemler öncesine dayanan bir yerleşim yeridir.

Arapça dilinden gelen “Lue İskenderun” kelimesinden gelen (İskenderun Tugayı) anlamına gelmektedir. M.Ö 333 yıllarına dayanan geçmişe sahip olan İskenderun, Büyük İskender’in İsos yakınlarında kazandığı zaferden sonra “Alexandreia” ismi ile kurulmuştur.

Bu dönemden sonra farklı egemenliklerin altına giren ilçe Selevkos, Romalılar ve daha sonra İslam Devleti egemenliği altına girmiştir. 1516 yılında Memlüklülerin egemenliği altına giren İskenderun aradan geçen 1 yıl sonra 1517 yılında Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferi sırasında meydana gelen Merdibacık Savaşı ile Osmanlı hükümdarlığı altına girmiş, 1938 yılına kadar Fransa egemenliği altında kalmış, 1 sene sonra da Türk topraklarına dahil edilmiştir.

Sanayi, deniz, ticaret ve turizm endeksli bir ekonomiye sahip olan ilçe, Hatay il merkezine 43 km. uzaklıkta yer almaktadır. 2015 nüfus sayımına göre İskenderun’un nüfusu 246,207 olarak belirlenmiştir.

Hatay otobüs bileti alarak merkezden hareket eden İskenderun araçlarıyla veya güzergah üzerinden geçen otobüslerle ilçeye ulaşım sağlanabilmektedir.

İskenderun’a nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Hatay otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının İskenderun Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...