Erciş Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL
Erciş
İSTANBUL
Erciş
İSTANBUL
Erciş
İSTANBUL
Erciş
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ERCİŞ
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ERCİŞ
İSTANBUL
Erciş

Erciş Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Van - 65

Telefon Alan Kodu

432

Otogar Sayısı

0

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van’ın Erciş ilçesi, Urartular döneminden günümüze kadar ulaşan yerleşim yerlerinden biridir.

Tarihi kaynaklarda yer alan bilgilere göre ilçenin adı, farklı dönemlerde değişik şekillerde telaffuz edilmiştir. Arzaşkun, Arsissa, Argişti Khinili, Arciş, Ardişi, Eganis, Erdiş isimleri ilçenin isimlerinden bazıları olup adının Urartu Kralı II. Arssisa veya Arsissa veya Arzaşkun şehirlerinden almıştır. Van Gölü Ovalarının en genişi olma özelliğine sahip olan Erciş Ovası, zengin tarihinin yanında doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Tarihinde pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapan Erciş, günümüzde yapılan imar çalışmalarıyla daha yaşanır bir yer halindedir. 2015 nüfus sayımlarına göre 173,795 nüfusa sahip olduğu tespit edilen Erciş, Van il merkezine 105 km. uzaklıkta yer almaktadır.

Erciş’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Van otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Erciş Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...