Enez Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Edirne - 22

Telefon Alan Kodu

Otogar Sayısı

0

Marmara bölgesinde yer alan Edirne’nin bir ilçesi olan Enez, uzun dönemlere tanıklık eden bir yerleşim yeridir.

1971 yılında yapılan arkeolojik kazı çalışmalarında, ilçenin 3 km. doğusunda yer alan Hoca Çeşme Höyüğü’nün ilk yerleşim yeri olduğu tespit edilmiştir. MÖ 6500'lere dayanan geçmişi ile Enez, Geç Neolitik Çağ dönemlerine kadar uzanmaktadır.

Tarım ve hayvancılığa dayanan ekonomisi ile ön plana çıkan ilçede buğday, ayçiçeği, çeltik ve hayvanların yemlenmesinde kullanılan besinlerin üretimi yapılmaktadır. Denize yakın olmasından dolayı turistlerin ilgi gösterdiği Enez yakınlarında villa tipi konutlar, tatil yapmak için gelenlerin tercih ettikleri yerlerdir.

Edirne il merkezine 113 km. uzaklıkta yer alan ilçenin nüfusu 2015 sayımlarına göre 10,580 olarak belirlenmiştir. Edirne otobüs bileti alarak şehir merkezinden hareket eden araçlarla veya güzergah üzerinden devam eden otobüslerle ulaşım sağlanabilmektedir.

Enez’e nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Edirne otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

.
Hazırlanıyor...