Çine Otobüs Bileti

Firma
Kalkış
Varış
Fiyat
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇİNE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇİNE
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇİNE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇİNE
İSTANBUL (Esenler)
Çine
İSTANBUL (Alibeyköy)
Çine
İSTANBUL (BAYRAMPAŞA)
ÇİNE
İSTANBUL (ALİBEYKÖY)
ÇİNE

Çine Hakkında

Bağlı Bulunduğu Şehir ve Plaka Kodu

Aydın - 9

Telefon Alan Kodu

256

Otogar Sayısı

0

Eski adı “Kıroba” olan Çine, Ege bölgesinde yer alan Aydın’ın bir ilçesidir.

Ünlü “Çine Çayı” ilçenin doğal zenginliklerinden en iyi bilinen değerlerindendir. Efsaneye göre Tanrıça Athena, vadi içerisinde gezinirken, Çine Çayı’nın önüne gelir, elindeki kavalı ile çaya bakarken kendini çok çirkin görüp sinirlenerek kavalı fırlatır. Bir süre sonra kaval, Marsyas’ın eline geçer.

Kendini kaval konusunda eğiten Marsyas, bir zaman sonra Tanrı Athena’dan daha iyi çalmaya başlar. Namı, tüm bölgeyi sarında, Tanrı Athena, Marsyas’ı yarışmaya davet eder. Yarışmanın hakemi ise Kral Midas seçilir. Marsyas, kavalı çok daha iyi çalmasına rağmen hakem Kral Midas, Tanrı Athena’nın kazandığını söyler.

Ancak Athena için bu durum kıskançlığını yenmesine neden olmamış ve Marsyas’ın derisini yüzmüş, kulaklarını da eşekkulağına çevirmiş. Ancak daha sonra vicdan azabı duyan Athena, Marsyas’ın gövdesini günümüzdeki Çine Çayı’na çevirmişti. Bu efsanesi ile turizm dünyasında bilinen Çine ilçesi, Aydın şehir merkezine 33 km. uzaklıkta yer almaktadır.

2015 sayımlarına göre ilçenin nüfusu 50,241 olarak belirlenmiştir. Aydın otobüs bileti alarak, Aydın merkezinden hareket eden ilçe minibüsleriyle Çine’ye ulaşım sağlanabilmektedir.

Çine’ye nasıl gidilir?

Türkiye'nin online uygun bilet karşılaştırma sitesi Biletbayi.com sizlere gideceğiniz güzergâhtaki seferleri diğer otobüs firmalarından online olarak listeler ve aynı zamanda en ucuz Aydın otobüs bileti fiyatını sizlere sunar.

biletbayi.com Kullanıcılarının Çine Üzerinden En Çok Seyahat Ettiği Durak

.
Hazırlanıyor...